FAQ - Na co se nás nejčastěji ptáte

1. Pro jaké věkové kategorie je výuka metodou DME vhodná?

Metoda DME, kterou se vyučuje v jazykové škole Domino Trutnov, je vhodná pro všechny věkové kategorie, kromě malých dětí. (Doporučuje se věk od 14 let). Horní věková hranice není omezená. Přestože většina našich studentů je mladšího a středního věku, učí se u nás i šedesátníci, a mají při studiu velké úspěchy.

2. Mohou se u vás učit také děti?

Do budoucna plánujeme v jazykové škole Domino Trutnov také výuku DME pro děti. V Polsku již existují materiály, upravené specielně pro děti, ale licence na Českou republiku není dosud k dispozici.

Kurzy pro děti pořádáme, ale nejsou založené přímo na metodě DME. Kurzy pro děti, které organizujeme, vycházejí ze základních principů výuky cizího jazyka u malých dětí (napodobováním, pomocí her, říkanek, písniček a obrázků). Více v naší sekci výuka pro děti.

3. Je výuka vhodná také pro úplné začátečníky?

Ano, metoda DME, kterou v naší jazykové škole Domino Trutnov vyučujeme, je vhodná pro všechny úrovně a samozřejmě také pro úplné začátečníky. Úplní začátečníci mluví již na první hodině anglicky. Zhruba po roce jsou schopni domluvit se v základních situacích.

4. Docela anglicky rozumím, ale bojím se mluvit. Je pro mě tato metoda vhodná?

Ano, většinu našich studentů (kromě úplných začátečníků) tvoří právě pokročilí studenti, často s velmi dobrou pasivní znalostí jazyka, kteří se z jakéhokoli důvodu bojí mluvit. Právě proto přicházejí do naší jazykové školy Domino Trutnov, kde jim s tímto problémem pomůžeme. Takzvaně je „rozmluvíme“. Ať již je váš problém jakýkoli (bojím se, že to řeknu špatně nebo s chybami, tak raději mlčím….rodilým mluvčím nerozumím, mluví příliš rychle….když to vidím napsané, nemám problém, ale mluvené řeči moc nerozumím…atd.), v jazykové škole Domino Trutnov vám pomůžeme váš strach z mluvení překonat.

5. Je metoda DME vhodná pro výuku obchodní angličtiny?

Pomocí metody DME se vyučuje všeobecná angličtina. Pro studenty, kteří potřebují obchodní angličtinu, organizujeme zvláštní kurzy, buď samostatně nebo v kombinace s kurzem DME. Více v naší sekci výuka.

6. Je možné se ve vaší jazykové škole připravit na některou z mezinárodně uznávaných zkoušek?

Ano, studenti, kteří absolvují kompletní kurz DME (6-8 trimestrů, pokud začínají jako úplní začátečníci) jsou teoreticky připraveni na složení Cambridgeské zkoušky FCE. Před složením zkoušky doporučujeme krátký přípravný kurz (1 trimestr) , kde se studenti seznámí s typem úloh, které budou muset při zkoušce řešit. Připravujeme také na další zkoušky, například BEC (Business English Certificate).

7. Proč se lektoři na hodinách střídají? Není lepší mít jednoho, na kterého jsme zvyklí?

Střídání lektorů je jedním ze základních principů metody a studenti ji vnímají jako výrazný benefit. Z hlediska metodického, je to nástroj, jak simulovat anglicky mluvící prostředí. Ve skutečném životě se také setkáváme s různými lidmi, kteří mají různý přízvuk, intonaci a způsob mluvy.

8. Jak je to s výukou gramatiky?

Bez gramatiky se při výuce jazyka samozřejmě neobejdeme. Ale v naší jazykové škole Domino Trutnov se nebudete biflovat složitá a nezáživná pravidla. Gramatika se vysvětluje jednoduše a učí se přirozenou cestou. Přestože se zdá, že na gramatiku není kladen tak velký důraz, studenti ji paradoxně lépe ovládají a hlavně ji umějí prakticky lépe použít než ti, kteří studují klasickými metodami.

9. Kde se mohu pomocí metody DME učit anglicky?

Jsme jedinou školou v Trutnově, kde se můžete pomocí metody DME učit opravdu kvalitně a efektivně anglicky. Jazyková škola Domino Trutnov je držitelem exkluzivní licence, takže jinde tuto možnost nemáte.

10. Na jak dlouho dopředu musím zaplatit školné? Mohu si zameškané hodiny nahradit?

Výuka probíhá v tříměsíčních cyklech, tzv. „trimestrech“. Školné tedy platíte pouze na tři měsíce dopředu. V případě, že se z vážných důvodů nemůžete některé hodiny zúčastnit, můžete si tyto hodiny nahradit, pokud je k dispozici odpovídající kurz na příslušné úrovni a umožňují to organizační pravidla školy (maximální počet studentů ve skupině).

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Kontaktujte nás, rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.